Healthy and Happy Life

Mam na imię Joanna. Jestem coachem a zarazem miłośniczką zdrowego stylu życia. Lubię inspirować i wspierać innych w procesie zmiany.

Pomagam kobietom skutecznie wprowadzać zmiany i zdrowe nawyki w ich stylu życia. Dzięki temu zaczynają czuć się wspaniale w swoim ciele, odzyskują energię i radość.

Wiele lat spędziłam pracując w branży IT, nad wieloma projektami równocześnie, w środowisku dynamicznie zmieniających się wymagań, napiętych harmonogramów i niekończących się list zadań. Takie warunki pracy sprzyjają funkcjonowaniu w nieustannej gotowości do działania, przy stałym pobudzeniu organizmu, na wysokich obrotach co przyczynia się do powstawania i utrzymywania napięć w ciele. Do tego wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej przy biurku i nierzadko brak czasu na zdrowy posiłek. Wszystko to prowadzi do stopniowego wyniszczenia organizmu. Pierwsze sygnały docierają do nas w postaci coraz częściej pojawiającego się bólu głowy, bólu pleców, obniżonego nastroju i odporności, pojawiającymi się problemami żołądkowymi, alergiami, przytrafiającymi nam się różnymi kontuzjami, trudnościami ze snem, a także w zrelaksowaniu się w dni wolne od pracy.

Wszystko to znam bo tego doświadczyłam i chcę Ci powiedzieć, że mimo funkcjonowania w świecie, który pędzi coraz bardziej, da się żyć zdrowo! Krok po kroku zmieniłam swoje życie wprowadzając do niego coraz więcej zdrowych nawyków. Zdrowy styl życia to nieustanny proces i wybory dokonywane każdego dnia. To uważność na siebie, na swoje potrzeby w danym momencie życia i podążanie za tym.

Do tematu zdrowia podchodzę holistycznie. Koncentruję się na trzech dużych aspektach: emocjach, ruchu i odżywianiu. Tylko takie podejście wydaje mi się mieć sens. Każdy z tych aspektów ma ogromny wpływ na nasze ciało i na nasze zdrowie. Nie da się na dłuższą metę cieszyć dobrostanem zaniedbując któryś z tych elementów.

A oto 7 informacji o mnie które być może Cię zainteresują:

1. Od kilkunastu lat zgłębiam tajniki rozwoju osobistego. Jestem coachem, od wielu lat dokształcam się w dziedzinie psychologii i wsparcia.

2. Skończyłam studia na uczelni technicznej i przez 18 lat pracowałam w branży IT. Po tym czasie postanowiłam diametralnie zmienić moje życie zawodowe i rozpocząć działalność na własnych warunkach.

3. Sport był zawsze obecny w moim życiu. Mój tata pracował jako nauczyciel wf-u a w gruncie rzeczy zaszczepiał dzieciakom zamiłowanie do ruchu. Przesiąknęłam tym zamiłowaniem już w dzieciństwie i przez lata poszukiwałam odpowiedniej dla siebie formy ruchu. Ostatnią moją miłością jest joga.

4. Zdrowym odżywianiem i jego ogromnym wpływem na nasze zdrowie zainteresowałam się kilka lat temu. Od tego czasu zgłębiam zasady dietetyki, poznaję podejścia Ajurwedy czy medycyny chińskiej do zdrowego odżywiania się.

5. Jestem przekonana o przeogromnym wpływie naszej psychiki na zdrowie. Wierzę w to, że większość chorób ma swoje źródło w emocjach, z którymi nie umieliśmy sobie poradzić.

6. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych miejsc, smaków i zapachów. Odwiedziłam większość europejskich stolic (kilka z nich nadal znajduje się na mojej liście „do zobaczenia”).

7. Prywatnie od wielu lat jestem szczęśliwą żoną a od jakiegoś czasu psią mamą cudownej suczki Juno rasy Cairn terrier.